Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry