RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 15 entries for films during 1987.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Siesta

Siesta

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Down by Law

Down by Law

1986
×
Edit this entry  
01
Angel Face

Angel Face

1953
×
Edit this entry  
01
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
Edit this entry  
01
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
September

September

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jean de Florette

Jean de Florette

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★
Edit this entry