RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 15 entries for films during 1993.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kika

Kika

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★
Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
Edit this entry  
01
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Edit this entry  
01
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Notorious

Notorious

1946
×
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
Edit this entry  
01
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★★
Edit this entry