RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 19 entries for films during 1995.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Jade

Jade

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Edit this entry  
01
High and Low

High and Low

1963
×
Edit this entry  
01
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
Edit this entry  
01
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
Edit this entry  
01
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Valdez Is Coming

Valdez Is Coming

1971
×
★★
Edit this entry  
01
Rendezvous in Paris

Rendezvous in Paris

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Desperate

Desperate

1947
×
Edit this entry  
01
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
Edit this entry  
01
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★★
Edit this entry  
01
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
Edit this entry  
01
Oleanna

Oleanna

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
01
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry