RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 19 entries for films during 1998.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Amarcord

Amarcord

1973
×
Edit this entry  
01
Blues in the Night

Blues in the Night

1941
×
Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
01
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★
Edit this entry  
01
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Terror

The Terror

1963
×
★★★
Edit this entry  
01
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Edit this entry  
01
Song of the Thin Man

Song of the Thin Man

1947
×
★★★½
Edit this entry  
01
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Deadline at Dawn

Deadline at Dawn

1946
×
Edit this entry  
01
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Letter

The Letter

1940
×
Edit this entry  
01
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
Edit this entry  
01
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★★★
Edit this entry