RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 15 entries for films during 2000.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Shanghai Gesture

The Shanghai Gesture

1941
×
Edit this entry  
01
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
Edit this entry  
01
The Killers

The Killers

1964
×
Edit this entry  
01
Stepfather II

Stepfather II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Steely Dan: Two Against Nature

Steely Dan: Two Against Nature

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cookie's Fortune

Cookie's Fortune

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Panic

Panic

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
Edit this entry  
01
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★
Edit this entry