RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 247 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Miss Firecracker

Miss Firecracker

1989
×
Edit this entry  
30
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disconnected

Disconnected

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dogs

Dogs

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Necromancy

Necromancy

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Majorettes

The Majorettes

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruby

Ruby

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Being

The Being

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pick-up

Pick-up

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rapt

Rapt

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poor Albert and Little Annie

Poor Albert and Little Annie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zaat

Zaat

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Woman's Torment

A Woman's Torment

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lord Shango

Lord Shango

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hearse

The Hearse

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things

Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Torture Dungeon

Torture Dungeon

1970
×
½
Read the review Edit this entry