RSS feed for Kevin Royal

Kevin Royal has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Hang Up

Don't Hang Up

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Simon, King of the Witches

Simon, King of the Witches

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prey

The Prey

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Minx

Dr. Minx

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Altar of Lust

The Altar of Lust

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scorchy

Scorchy

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Bushwhacker

The Bushwhacker

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond Evil

Beyond Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stepmother

The Stepmother

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Movie

Blue Movie

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
12
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time Walker

Time Walker

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Teacher

The Teacher

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Escape in the Fog

Escape in the Fog

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Play It as It Lays

Play It as It Lays

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Blood Rose

The Blood Rose

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Footsteps in the Fog

Footsteps in the Fog

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Forced Entry

Forced Entry

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Desert Fury

Desert Fury

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Superstition

Superstition

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boys Beware

Boys Beware

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Satan's Children

Satan's Children

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry