Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Omar

Omar

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Open Door

The Open Door

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry