Sort by

Drew Clark has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry