Raul has logged 485 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Around the Sun

Around the Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Between the World and Me

Between the World and Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luccas Neto em: O Hotel Mágico

Luccas Neto em: O Hotel Mágico

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
303

303

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Attila Marcel

Attila Marcel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moreira da Silva

Moreira da Silva

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry