Rich has logged 385 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Return of Doctor X

The Return of Doctor X

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
San Quentin

San Quentin

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Left Hand of God

The Left Hand of God

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Invisible Stripes

Invisible Stripes

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight

Midnight

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Victory

Dark Victory

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kid Galahad

Kid Galahad

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Marked Woman

Marked Woman

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion

The Lion

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Past

The Dark Past

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Racket Busters

Racket Busters

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry