• Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Budapest Noir

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Just Drop Dead!

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Things to Come

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • A Kind of America 2

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • A Kind of America

    ★★★

  • 8 Women

    ★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★½

  • American Beauty

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Pretty Woman

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

  • The Boys of Paul Street

  • The Graduate

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★½

  • Sweet Anna

    ★★★★

  • All About Eve

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★½

  • Notorious

    ★★★★★

  • Spellbound

    ★★★

  • Gaslight

    ★★★

  • Now, Voyager

    ★★★★

  • Woman of the Year

    ★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★

  • The Philadelphia Story

    ★★★★★

  • Bringing Up Baby

    ★★★★

  • Queen Christina

    ★★★★

  • Baby Face

    ★★★