RSS feed for rshanea
  • Host

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Relic

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Z

    ★★

  • Country Music

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Justine

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Kid from Coney Island

    ★★★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • The Apollo

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Driveways

    ★★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Premature

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★