Sort by

Raniaaa✨ has logged 216 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunger

Hunger

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Recruit

The Recruit

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Heels

High Heels

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Our Story

Our Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider

Spider

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★
Read the review Edit this entry