Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Re/Member

Re/Member

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Doom That Came to Gotham

Batman: The Doom That Came to Gotham

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reign of the Superwomen

Reign of the Superwomen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
MH370: Mystery of the Lost Flight

MH370: Mystery of the Lost Flight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amelia

Amelia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Return from Witch Mountain

Return from Witch Mountain

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry