Robin has logged 34 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titanic: The Final Word with James Cameron

Titanic: The Final Word with James Cameron

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Dictator

The Dictator

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Katy Perry: Part of Me

Katy Perry: Part of Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Monitor

The Monitor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Raven

The Raven

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
TMNT

TMNT

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry