Robin has logged 37 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Squad

The Squad

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Doors: Live at the Bowl '68

The Doors: Live at the Bowl '68

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Cash: The Man, His World, His Music

Johnny Cash: The Man, His World, His Music

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Feast

Feast

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Watain: Opus Diaboli

Watain: Opus Diaboli

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
Read the review Edit this entry  
13
Footloose

Footloose

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl

The Girl

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Read the review Edit this entry