Sort by

Robin has logged 376 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bruce Springsteen & the E Street Band: London Calling Live in Hyde Park

Bruce Springsteen & the E Street Band: London Calling Live in Hyde Park

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drew: The Man Behind the Poster

Drew: The Man Behind the Poster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound City

Sound City

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Innerspace

Innerspace

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citadel

Citadel

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
Read the review Edit this entry