Robin has logged 45 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Classic Albums: Black Sabbath - Paranoid

Classic Albums: Black Sabbath - Paranoid

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jimi: All Is by My Side

Jimi: All Is by My Side

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Sabbath - Live in Paris

Black Sabbath - Live in Paris

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matriculated

Matriculated

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beyond

Beyond

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World Record

World Record

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Program

Program

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Secretariat

Secretariat

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invaluable: The True Story of an Epic Artist

Invaluable: The True Story of an Epic Artist

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
Read the review Edit this entry  
07
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Good Deed

No Good Deed

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry