Sort by

Robin has logged 49 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Live Rock... Celebrate the Chaos

Long Live Rock... Celebrate the Chaos

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Trailer

Mickey's Trailer

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Power On: The Story of Xbox

Power On: The Story of Xbox

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry