Sort by

Creech has logged 328 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read other review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read other review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Grim Adventures of the Kids Next Door

The Grim Adventures of the Kids Next Door

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Codename: Kids Next Door - Operation Z.E.R.O.

Codename: Kids Next Door - Operation Z.E.R.O.

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Edit this entry  
12
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
Edit this entry  
04
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry