Sort by

Ryan has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry