Ryan has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Steve-O: Demise and Rise

Steve-O: Demise and Rise

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clapping for the Wrong Reasons

Clapping for the Wrong Reasons

2013
×
Edit this entry  
09
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Southbound

Southbound

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry