Ryan has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
Edit this entry  
19
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry