Sort by

Ryan has logged 295 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rewind

Rewind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
James White

James White

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry