Sort by

Ryan has logged 37 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry