• The Vast of Night

    ★★★

  • The Report

    ★★

  • Monos

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Lost Holiday

    ★★★

  • In the Heart of the World

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Honey Boy

    ½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Divine Love

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Love at Second Sight

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★½

  • Dumplin'

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Thou Shalt Not Kill

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Empire Hotel

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Sea

  • Overlord

    ½

  • Green Book

    ★★★½

  • Maya

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Jessica Forever

    ★½

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

    ★½

  • The Nightingale

    ½

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • Outlaw King

    ★★

  • 22 July

  • The Predator

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Sunset

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Suspiria

    ★½

  • The Front Runner

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Little Stranger

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Long Way Home

    ★★★½

  • Veslemøy's Song

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★½

  • Too Late to Die Young

    ★★½