• The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Mandela Effect

    ★½

  • Eli

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Rabid

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • All Is True

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Front Runner

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½