• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Jakarta, City of Dreamers

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Night

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • life, what is it anyway?

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Dear to Me

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The EndGame

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Boy with Moving Image

    ★★

  • Little Big Women

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • True Mothers

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • DNA

    ★★½

  • Here We Are

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Beginning

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Memory House

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Apples

    ★★★

  • Spring Blossom

    ★★★