Sort by

Yogi has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Playground

Playground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Night

The Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★
Edit this entry  
08
life, what is it anyway?

life, what is it anyway?

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dear to Me

Dear to Me

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Introduction

Introduction

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★
Edit this entry  
15
Diamonds of the Night

Diamonds of the Night

1964
×
★★★½
Edit this entry  
14
Autumn Almanac

Autumn Almanac

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
We All Loved Each Other So Much

We All Loved Each Other So Much

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Léon Morin, Priest

Léon Morin, Priest

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★½
Edit this entry