Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Troll

    ★★

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Tell It Like a Woman

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Causeway

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • Sr.

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • EO

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Navalny

    ★★★

  • A House Made of Splinters

    ★★★

  • Living

    ★★★

  • All That Breathes

    ★★½

  • Mars One

    ★★★½