Ruby has logged 23 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Man

Little Man

2006
×
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
When you're lost in the rain

When you're lost in the rain

2018
×
Edit this entry  
01
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
Edit this entry