Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cash

Cash

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game

Game

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Bob Biswas

Bob Biswas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Notes on Guler

Notes on Guler

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Money, Explained

Money, Explained

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★½
Edit this entry  
19
The Terror Live

The Terror Live

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Johnny Gaddaar

Johnny Gaddaar

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chehre

Chehre

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Become a Tyrant

How to Become a Tyrant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kaalakaandi

Kaalakaandi

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Edit this entry  
01
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy

The Spy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry