• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Ms. Marvel

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Facing Nolan

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★★

  • Wolf Like Me

  • Scream

    ★★½

  • The 355

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

  • The Beatles: Get Back

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye