Sort by

ruffc23 has logged 583 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Baxter

The Baxter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Z

Z

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Body and Soul

Body and Soul

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cup

The Cup

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry