Sort by

ruffc23 has logged 30 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jade

Jade

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry