Sort by

🔦🎥Spencer has logged 365 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maya at 24

Maya at 24

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Song of Styrene

The Song of Styrene

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Matilda

Matilda

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Just Wright

Just Wright

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summer Rental

Summer Rental

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Mrs. Winterbourne

Mrs. Winterbourne

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Georgia Rule

Georgia Rule

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Poolhall Junkies

Poolhall Junkies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★
Edit this entry  
25
The Good House

The Good House

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★
Read the review Edit this entry