Sort by

🔦🎥Spencer has logged 194 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angus

Angus

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stealing Harvard

Stealing Harvard

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Humboldt County

Humboldt County

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry