• Day Shift

    ★★½

  • Carter

    ★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bubble

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Silent Land

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½