• Nobody

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Model Citizen

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Happiness

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Being Pretty

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Great Wall

    ★★

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★★