ruhtracm has logged 109 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry  
13
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
Edit this entry  
13
Rejected

Rejected

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
12
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
12
Moth

Moth

2003
×
Edit this entry  
12
Marriage Is For...

Marriage Is For...

2009
×
Edit this entry  
12
Human Skateboard

Human Skateboard

2008
×
Edit this entry  
12
Cinéma Vérité

Cinéma Vérité

2016
×
Edit this entry  
12
The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

1902
×
Edit this entry  
12
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

2004
×
Edit this entry  
12
Black Gold

Black Gold

2014
×
Edit this entry  
12
Dogs of War

Dogs of War

1998
×
Edit this entry  
12
9214

9214

2010
×
Edit this entry  
12
Pinecastle Rd.

Pinecastle Rd.

2011
×
Edit this entry  
12
That Which Moves the Sun and Stars

That Which Moves the Sun and Stars

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry