Sort by

punished “venom” eliza has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
20
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Read prior review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
½
Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
11
Madea's Big Happy Family

Madea's Big Happy Family

2011
×
Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
03
Guess Who

Guess Who

2005
×
Edit this entry  
29
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Read prior review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
11
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
Edit this entry  
05
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
½
Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Edit this entry  
17
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
Read prior review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
13
Barbershop

Barbershop

2002
×
Edit this entry