• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Red Notice

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • My Son

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

  • Lamb

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Deep House

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • The Novice

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Recalled

    ★★★

  • The Power

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½