Sort by

Ricardo has logged 14 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
See for Me

See for Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry