Sort by
  • Federico Chiesa - Back on Track

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Azzurro Shocking - Come le donne si sono riprese il calcio

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Gilles Villeneuve, l'Aviatore

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Four to Dinner

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Azzurri: Road to Wembley

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Mascarpone

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • One Royal Holiday

    ★★★

  • Paolo Rossi: A Champion is a Dreamer Who Never Gives Up

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • A Christmas Princess

    ★★

  • The Big Step

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • I ragazzi dello Zecchino d’Oro

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers