Sort by

Obtustant has logged 600 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Easy Virtue

Easy Virtue

1928
×
Read the review Edit this entry  
30
Jamaica Inn

Jamaica Inn

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Revolver

Revolver

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Native Son

Native Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Share

Share

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry