Sort by

Obtustant has logged 52 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I am Taíno

I am Taíno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Name Is Maria De Jesus

My Name Is Maria De Jesus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Astronaut

The Astronaut

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contraband

Contraband

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coyote Lake

Coyote Lake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry