• The Northman

  • The Batman

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • Parasite

  • Shoplifters

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Get Out

    ★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Your Name.

  • Warcraft

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Legend

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★½

  • Son of Saul

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Southpaw

    ★★½

  • Child 44

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Culture High

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Noah

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Wish I Was Here

    ★★

  • Frank

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Counselor

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Filth

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Under the Skin

  • Gravity

    ★★★★

  • 2 Guns

    ★★½

  • Don Jon

    ★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½