• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Hawkeye

  • Halloween Kills

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Drive My Car

  • Black Widow

  • Loki

  • F9

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

  • The Invisible Man

  • Minari

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Scare Me

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Black Christmas

  • 1917

  • Richard Jewell

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Are You Afraid of The Dark?

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

  • The Vigil

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★

  • Waves

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not